Na Dravi u Osijeku odlovljena su dva kola Druge ribolovne lige – Istok. U konkurenciji osam ekipa za ulazak u Prvu ligu nadmeće se i seniorska ekipa ŠRD Bjelovar, koja je poslije sedam kola na drugom mjestu prvenstvene tablice.
U šestom kolu Bjelovarčani su bili drugi, iza Save iz Županje. Mario Matić je bio prvi u svom sektoru sa 3195 grama ulova, Josip Nagy drugi (3970), Luka Šuker četvrti (1200) i Kristajan Komar šesti (4335). Najbolji na stazi sa 14525 grama ulova bio je Maija Vidaković iz Belišća.
Ulov Maria Matića za prvo sektorsko mjesto
U sedmom kolu ŠRD Bjelovar osvojila je treće mjesto iza ekipa Belišća i slatinskog Klena. Sektorski od Bjelovrčana najbolji je bio Luka Šuker, koji je u A sektoru osvojio prvo mjesto sa 8730 grama rbe, Kristijan Komar je bio drugi u C sektoru sa 6320 grama, Mario Matić je bio peti u D sektoru sa 4000 grama, a Josip Nagy sedmi u B sektoru sa 1190 grama ulova. Najbolji na stazi rijeke Drave u Osijeku bio je u tom kolu Stjepan Meseš, Bačica Cernik sa 12155 grama ulova.
Posljednje, osmo kolo lovi se 24. rujna na Savi Mačkovac, a ekipi Bjelovara iako je druga na prvenstvenoj tablici, bit će teško osvojiti prvo mjesto i plasirati se u Prvu hrvatsku ribolovnu ligu. Šest bodova razlike bit će teško dostići i prestići vodeću Savu iz Županje.
‘Bit će jako teško, ali još ništa nije gotovo’, kaže Mario Matić, prva udica ekipe.
TABLICA DRUGE HRL
1. Sava Županja 22
2. Bjelovar 28
3. ORŠK Osijek 29
4. Belišće 29
5. Željezničar Vinkovci 31
6. Klen Slatina 34
7. Baćca Cernik 39
8. Karas Rokovci Andrijaševci 40
Siniša Slavinić