Za vikend koji je pred nama možemo slobodno reći da je vrhunac za županijski pikado, jer ćemo u subotu i nedjelju, u stalnoj bazi bjelovarskom kafiću Platinum, dobiti pobjednika Kupa ekipno, ali i županijskog prvaka u pojedinačnoj konkurenciji. Sudionici se ne nadmeću samo za trofeje, medalje, novčane nagrade, nego i za slavu, status najboljeg, kao i za plasman na državnu završnicu. No idemo redom…
Nakon što se Platinum Bjelovar okitio naslovom županijskog prvaka u konkurenciji klubova, subota je dan kada ćemo doznati tko će osvojiti drugo izdanje Kupa. Prije dva tjedna odigrane su dvodnevne kvalifikacije, a preko njih završnicu odnosno Final Four osigurala su četiri kluba.
Prvo polufinale igraju branitelj Kupa bjelovarski Mali spas i 5S iz Velikih Zdenaca. Favorit je ekipa Malog spasa koja u zadnje vrijeme pokazuje da se može nositi s pritiskom velikih očekivanja, igra zaista sjajno, ali ‘krila su narasla’ iz Zdenčanima za koje možemo reći da su ugodno iznenađenje ovog natjecanja, a možda i cijele sezone.
Drugi polufinalni par od 17 sati je onaj između Platinum Bjelovara, koji u pikado ‘miljeu’ kotira za sigurnog osvajača Kupa i svi im žele pomrsiti račune. Probat će to još jedna bjelovarska ekipa Hm koja se sigurno nada svojem savršenom danu te nešto lošijem svojih suparnika, jer samo tako imaju šansu.
Utakmica za treće mjesto planirana je u 18 sati, a sat vremena kasnije predviđeno je finale. Pobjednik Županijskog kupa osigurat će odlazak za završnicu Hrvatskog kupa u Makarskoj koja je na rasporedu 25. svibnja.
U nedjelju od 16 sati bit će još vatrenije, jer su pikadisti prepušteni sami sebi, nema pomoći suigrača koji vas može izvući iz ‘gabule’. Naime, 16 najboljih pikadista BBŽ-a, koji su završnicu Masters serije izborili preko četiri Mastersa, u međusobnih dvobojima odlučit će o prvaku, a i tu zlatna medalja donosi odlazak na PH u Makarsku (24. svibnja).
Igrači su podijeljeni u četiri skupine, a po dva najbolja odlaze u nokaut fazu. Play-off se igra na dvostruku eliminaciju.
Skupina A: Tomislav Franjić, Tin Torbica, Miroslav Štrbac, Sven Mikulčić
Skupina B: Matija Šibarić, Berislav Živko, Metodija Josifovski, Srđan Radešić
Skupina C: Matija Lazar, Vedran Migač, Sanio Sokolović, Zoran Torbica
Skupina D: Dalibor Šolaja, Danijel Šošić, Daniel Jerković, Zvonimir Raić
Ovo je elita pikada naše županije, nezahvalno je davati neke prognoze, ali na četiri Mastersa dominirao je Tomislav Franjić te osvojio čak tri. Naravno, slab dan, drhtaj Tomine ruke spremno će čekati našički ‘snajper’ Matija Lazar, hladnokrvni Vedran Migač i ‘oštro oko’ Matija Šibarić. Ne smijemo zaboraviti ni na Dalibora Šolaju i Danijela Šošića koji će prijetiti iz sjene… Bit će ludnica!