Juniori Mladosti su u 9. kolu 1. NL u Đurđevcu svladali Graničar 1:0. Trebala je to biti peta pobjeda zaredom odnosno sedma utakmica u nizu s barem jednim osvojenim bodom. Trebala, ali nije, jer su mladi Ždralovčani dobivenu utakmicu sedmog kola na terenu (3:2 kod Istre 1961) izgubili za zelenim stolom (čitajte više OVDJE).
No vratio se mi na današnji dvoboj. U Đurđevcu je Mladost morala muški odraditi 90 i više minuta kako bi se kući vratila s tri boda. Od prvog sučevog zvižduka bila je to nervozna utakmica, borbena, s puno prekida, kartona, malo je tu bilo pravog nogometa, a takva igra zapravo je odgovarala kvalitetom inferiornijem domaćinu.
Juniori Mladosti morali su puno ‘rudariti’, uzvratiti istom mjerom, nisu odustajali i u petoj minuti nadoknade postigli su pobjednički gol. Petar Ivančan izveo je korner, a glavom je loptu u mrežu poslao Žarko Dominik Jakovljević za ludnicu u gostujućoj ekipi.
U istoj minuti drugi žuti karton, na klupi, zaradio je Leon Raljić.
‘Bilo je jako teško, postigli smo gol doslovce u zadnjoj sekundi. Ne znam što bih rekao, jer nisam očekivao ovakvu utakmicu. Od prve minute nervoza, nogomet je lijep sport, ali ovo danas nije bio nogomet nego borba. Nismo bili spremni na takav način igre sa žutim i crvenim kartonima. Domaćin je igrao na način na koji je jedino mogao nešto napraviti. Meni je žao zbog toga, jer ne vidim niti jedan razloga za to. Nogomet bi trebao biti užitak, a danas je to bio rat na terenu tako da svojim igračima mogu samo čestitati’, rekao je trener Mario Kos te je dodao:
‘Nije lako dobiti pet utakmica u 1. NL zaredom. Dečki pokazuju karakter, da se ne predaju, ne odustaju ma koliko bilo teško, ma koliko patili. Ovo je već druga gostujuća utakmica koju smo riješili u svoju korist u nadoknadi. Da, slijedi nam u gostima Rudeš, ali moram prvo vidjeti na koga možemo računati zbog današnjih kartona, ekipirati se i pokušati odigrati što najbolje možemo.’
NK Mladost Ž.: Smajić, Rešetar, Skukan, Uskok, Obradović (od 58. Precetti), Mrkić, Martić (od 80. J. Ivančan), Raljić (od 78. Mihočević), Spahić (od 58. P. Ivančan), Jakovljević, Žulj (od 78. Jaković)
