Općina Hercegovac ima dva nogometna kluba, a oba su prvaci. Hajduk iz Hercegovca je aktualni prvak 1. ŽNL, jer je prošle sezone osvojio svoju četvrtu titulu u povijesti i to za 100 godina kluba, a u novom prvenstvu branitelj naslova je na četvrtom mjestu.
S druge strane Lasta iz Palešnika je jesenski prvak za ovu sezonu i to na uvjerljiv način, jer je taj sastav u 13 kola upisao 11 pobjeda uz jedan remi i poraz te mu se smiješi ekspresni povratak u drugoligaško društvo.
Oba kluba su objavila svoj plan priprema. Trener Tihomir Pokopac zakazao je početak za subotu (3. veljače), a njegova ekipa će odigrati šest pripremnih utakmica, dvije protiv Gordowe iz Velikog Grđevca, te s Dinamom Kapela Dvor, Mladosti iz Daruvarskog Brestovca, veteranima Hajduka, a generalka će biti s Poletom iz Narte. Početak prvenstva je 17. ožujka na gostovanju u Garešničkom Brestovcu.
Trenerski tandem Laste iz Palešnika Tutić – Oršić dogovorio je prozivku 11. veljače i tri prijateljska ogleda, protiv Zdenke iz Velikih Zdenaca, Mlinara iz Sređana te juniora Garića, dok proljetni dio prvenstva kreće 17. ožujka kada Lasta dočekuje Dišnik.