NK Bilogora je prvak 2. ŽNL tri kola prije kraja i to na način da u nedjelju nije ni odigrala svoju utakmicu koja je odgođena zbog lošeg stanja travnjaka. No vodećem sastavu prvenstva odgovarao je rezultat iz Skucana gdje je prvi pratitelj Skok kiksao protiv Sloge (2:2) te je tako bodova razlika nedostižnih deset bodova.
‘Prije početka sezone cilj nam je bio povratak u 1. ŽNL i evo tri utakmice prije završetka prvenstva to smo i ostvarili. Bilogora se nakon 14 godina vraća u najjači rang županijskog natjecanja i to apsolutno zasluženo. Mislim da našem konačnom trijumfu nema ni najmanje zamjerke. Čestitke svim igračima, upravi, ljudima oko kluba na svemu što smo napravili. Idemo na najbolji mogući način odraditi preostale utakmice do kraja prvenstva i onda slagati ‘kockice’ za jesen i viši rang’, rekao nam je trener prvaka Dario Jaušić.
Što se tiče prvog pratitelja Skoka, on je prvi došao do prednosti, strijelac je bio Hrvoje Lončar (11), ali su gosti iz Bjelovara preokrenuli golovima Ivana Dragića (21) i Leona Valinića (48). Bod domaćinu protiv Sloge spasio je Ivan Stančin u 77.
I dok je borba za prvaka riješena, zanimljiva je ona za ostanak gdje je upitna sudbina više klubova.
Lasta iz Palešnika skočila je na predzadnje mjesto pobjedom protiv Draganca 1:0 , a junak domaćeg sastava bio je Matija Mrkalj (8).
‘Imali smo malo sreće, bila je to čvrsta utakmica, nervozna s obje strane, a kod nas je to bilo razumljivo, jer je bio ulog velik. Dali smo sve od sebe, zabili odmah na početku pomalo sretno. Nije bilo kasnije prilika, ali mislim da zasluženo pobijedili. Dok postoji nade, borit ćemo se i dalje. Imamo tri teške utakmice (Mlinar, Tosk, Sloga), paklen raspored, ali nadamo se najpovoljnijem ishodu i da ćemo ostati u 2 ŽNL’, rekao nam je veznjak Laste Mladen Despot.
Što se tiče gostiju iz Draganca oni nisu bili zadovoljni suđenjem pa su napisali: ‘U krnjem sastavu izgubili smo zasluženo sa 1:0. Domaćinima zahvaljujemo na fer i korektnoj igri kao i na srčanoj borbenosti, te na domjenku poslije utakmice. Po lijepom vremenu i udobnoj atmosferi nažalost glavni akter utakmice je bio iskusni glavni sudac, kojem su gledatelji i najviše pljeskali. Naime sve odluke koje je donio mogu se opravdati i nisu bile pogrešne jedino što kriteriji odlučivanja nisu bili izjednačeni. Nijemci kažu za suca utakmice ‘Der Unparteiische’ (nepristrani), no ovaj nažalost ne zna što to znači.’
Na začelju je sada Mladost iz Nove Ploščice koja se nadala bodovima spasa protiv Poleta, ali su gosti iz Narte slavili 4:2. Iako rezultat sugerira dramu, nje nije bilo, jer je Polet poveo 4:0 s dva gola Vedrana Lukeca (12, 53), Matije Zahratke (18) i Ivana Premužića Hlava (41). Za domaćina je dvostruki strijelac bio Mario Skender (65, 76).
‘Nakon čestih i brojnih izostanaka cijele sezone, tako i u posljednjoj utakmici, uslijedio je i novi poraz na domaćem terenu. Iz kola u kolo se krpamo i sastavljamo ekipu od igrača koje imamo što se vidi i u stanju tablice. Preostale su još četiri utakmice u koje ulazimo maksimalno motivirani sa željom da izborimo ostanak u 2. ŽNL’, poručio nam je kapetan i stoper Mladosti Ivan Zarep.
Treći davljenik je Dinamo iz Dežanovca koji je pao u Zvijercima (4:2) iako je dva puta vodio zahvaljujući Robertu Parapatiću (10, 48), ali su se domaći nogometaši svaki puta vraćali da bi i preokrenuli, jer su imali veću raznovrsnost u napadačkom dijelu što dokazuje da su pogotke zabila četiri različita igrača (Antonio Horvat 19, Matej Stankić 50, Dario Kovažik 61, Zvonimir Lovrić 83).
Očekivano čvrsta utakmica bila je između Toska i Mlinara, a presudni trenutak dogodio se u 83. minuti kada je Franjo Biškup pronašao način da zatrese mrežu za 1:0 i donese veliko veselje domaćim igračima i navijačima.
I za kraj nam je ostala utakmica iz Daruvarskog Brestovca u kojoj je Napredak iz Rajića svladao domaću Mladost 2:0, a ono najzanimljivije, golovi, dogodili su se u drugom poluvremenu kada su Antonio Jaklenović (62) i Adriano Matak (69) namjestili nišanske sprave za cijeli plijen gostiju.