Rukometaši Bjelovara nastavljaju s pripremama za prvenstvo 1. HRL Sjever, a cilj je izboriti povratak u elitnu Premijer ligu. Put do toga neće biti lagan, ali već u drugoj utakmici vidjelo se je da Bjelovarčani imaju razloga za optimizam.
Podsjećamo, prošlog vikenda momčad novog trenera Željka Čaglja bila je poražena u Daruvaru od Rudara iz Ruda 30:22, a ove srijede stigla je prva pobjeda protiv solidne ekipe Vidovec 30:21 (17:9) koja je u istom rangu natjecanja tako da će se ova dva kluba još susretati ove sezone, jedino će ulog biti važniji – bodovi.

Bjelovarčani su utakmicu držali pod kontrolom, od prve minute se grizlo u obrani, a u napadu nije nedostajalo rješenja tako da je pobjeda u Dvorani europskih prvaka bila zasluženo uvjerljiva.
Golmani su kombinirano imali 15 obrana (Adrian Lombes 10, Matej Tuković 5), a najefikasniji je kao i prošlu utakmicu bio krilni igrač Leon Lukačec sa šest golova koliko je zabio i desni vanjski Luka Došljak.
Sljedeću utakmicu RK Bjelovar gostuje u Osijeku dok 23. kolovoza kod kuće igra protiv KTC-a. Datumi 25. i 26. kolovoz su rezervirani za turnir na kojem će u Dvorani europskih prvaka uz bjelovarsku momčad nastupiti Borac iz Banjaluke, Moslavina i Sisak. Dana 2. rujna će igrati u Varaždinu, a generalka pred prvenstvo je trokut turniru u Gospiću gdje će osim domaćina za protivnika imati i momčad Kozale.