BJELOVAR – Rukometni klub Bjelovar proživljava otvorenje nove premijerligaške sezone iz noćne more. U prva četiri kola Kesizupci su osvojili samo jedan bod i to u drugom kolu na domaćem parketu protiv Dubrave. U preostala tri kola su upisali uvjerljive poraze, a posebno je bolan onaj od protekle subote kada su u Dvorani europskih prvaka doslovno bez ispaljenog metka izgubili od Poreča. Gosti su kao jedna od najiskusnijih momčadi Premijer lige rukometašima Bjelovara doslovno očitali lekciju iz rukometa. Nadigrali su Kesizupce u svim segmentima rukometne igre i na kraju su mogli upisali i uvjerljiviju pobjedu od 32:23.

Prema epidemiološkim standardima pedesetak gledatelja na tribinama Dvorane europskih prvaka je s nevjericom gledalo blamažu Bjelovara. Domaći rukometaši ni u obrani ni u napadu nisu bili na visini zadatka. Obrana je do 45. minuta stajala u plitkih 6/0, no unatoč tome gosti su najviše pogodaka postizali s krila. Kako je moguće da su krila Rađaković i Perić, uz svestranog srednjaka Mataiju, najopasniji gostujući igrači dobivali toliko prostora najbolje je pitanje za igrače i stručni stožer Bjelovara. Vratari Bjelovara također nisu imali svoj dan i utakmicu su zaključili sa skromne tri obrane koliko bi vjerojatno skupio i bilo koji gledatelj s tribina. U napadu je Bjelovar bio potpuno sterilan i bezidejan. Jedini koji je nešto pokušavao već standardno je bio Jurjević s deset pogodaka. Uz njega vrijedi izdvojiti i Fialu koji je prekasno dobio priliku, ali u ono malo vremena koliko je proveo na parketu je pokazao kako izgleda igrač koji ima onu stvar.

Poreč vodio 7:0

Poreč je utakmicu otvorio sa 7:0, a Bjelovar je prvi pogodak postigao u desetoj minuti kada je Karamian prvijencem u bijelom dresu svladao Krbavčića za 1:7. Taj pogodak kao da je malo razbudio domaće rukometaše koji su u 23. minuti došli na samo minus jedan (9:10, 10:11). Imali su naši rukometaši u tom razdoblju i nekoliko napada za izjednačenje, no ni jednom na utakmici, izuzev početnih 0:0, nisu bili u rezultatskom egalu. U završnici prvog dijela uslijedio je novi pad u igri Bjelovara što Poreč koristi i na odmor odlazi sa 16:11. U nastavku su gosti samo rutinski priveli susret kraju.

Nakon prva četiri kola nove sezone jasno je da je pred Bjelovarom neizvjesna borba za ostanak. S obzirom da iz lige ispadaju dva kluba trenutno su upravo Bjelovar i Dubrovnik glavni kandidati za povratak u niži rang natjecanja. Ni Spačva ni Zamet ne izgledaju dobro na početku nove sezone, no ipak je riječ o iskusnijim momčadima koje se dugo natječu u Premijer ligi i koje u tom pogledu imaju prednost u odnosu na Bjelovar i Dubrovnik.

Veliki problemi

Otegotna okolnost za Bjelovar je činjenica da je momčad u prva četiri kola nastupila u četiri različita sastava. Cijelu sezonu nema Šaravanje, nakon drugog kola ozlijedio se jedini pravi pucač Filip Jurišić, a klub je u međuvremenu napustio i Grizelj. U drugom kolu momčadi se priključio kružni napadač Karamian, u subotu je debitirao ljevak Milićević, a Stipan Šimunović prema svemu sudeći igra samo domaće utakmice. Sve to negativno se odražava na igru Bjelovara koji nema prepoznatljiv sustav i koji puno previše ovisi o individualnoj kvaliteti prvenstveno Jurjevića i vratara Grgića. Kada se Karamian i Milićević kvalitetno uigraju s ostatkom ekipe i kada se Šaravanja i Jurišić vrate na parket onda bi Bjelovar napokon mogao doći na željenu razinu, no pitanje je hoće li to biti prekasno. (mć)