BJELOVAR 1
RIJEKA 4
BJELOVAR: Djordjević, Videc, Hrahovski, M. Pranjić (od 71. Šavorić), Mikulić, Jurčević, Kovač, K. Prskalo (od 76. Pavić), M. Tomić (od 46. Kajzogaj), Vujčić (od 76. Mumlek), I. Tomić (od 61. Mihekovec), TRENER: Alen Mrzlečki
RIJEKA: Tanjić, Braut (od 84. Ušaj), Bodetić, Rudić, Franković (od 84. Buić), Galešić, Simčić (od 46. Gajzler), Babić (od 84. Begonja), Bistrić, Bilić (od 84. Bossi), Valjan (od 84. B. Kovačević), TRENER: Dragan Tadić
BJELOVAR – Gradski stadion, SUDAC: Nino Šimatović (Bjelovar), POMOĆNICI: Miro Hantak i Miodrag Plantak, STRIJELCI: 0:1 Bilić (15), 1:1 Kr. Prskalo (28), 1:2 Babić (38), 1:3 Gajzler (47), 1:4 Gajzler (85).
U sedmom kolu prve juniorske prve lige NK Bjelovar je ugostio momčadi Rijeke od koje je poražen rezultatom 1:4. Za razliku od pojedinih prethodnih utakmica juniori trenera Alena Mrzlečkog susret s Rijekom odigrali su više nego dobro, pogotovo u prvom poluvremenu kad su bili ravnopravni protivnik i kad su agresivnom igrom u nekoliko navrata ozbiljno pritisnuli riječku obranu. U tom prvom poluvremenu NK Bjelovar je preko Krešimira Prskala postigao pogodak i izjednačio rezultat na 1:1, što je izazvalo veliko oduševljenje među igračima, ali i na tribini koja je i ovom prilikom bila dobro popunjena.
STRIJELAC KREŠIMIR PRSKALO
Juniori NK Bjelovara dobro su otvorili utakmicu. Držali su Rijeku daleko od svog gola, bili su agresivni, borbeni, čvrsti i odlučni u duelima. Međutim, jedan napad Rijeke po lijevoj strani i šut Bilića iz kosa donio je vodstvo gostima. Taj pogodak nije umirio domaću momčad koja je ubrzo odgovorila izjednačenjem. Ivano Tomić oslobodio se svog čuvara i sjajno uposlio Krešimira Prskala na prvoj stativi odakle je skrenuo loptu u mrežu. No, već uobičajena dekoncentracija i zbunjenost u obrani razlog su što je Rijeka iz kornera ponovo došla do pogotka za 1:2.
Drugi dio utakmice bio je puno mirniji. Rijeka je čuvala prednost i opasno prijetila iz kontra napada, dok se NK Bjelovar ispraznio i bio nemoćan za novi pritisak. Takva igra donijela je pogodak Rijeke za 1:3, ali i novi pogodak iz kornera kojim su gosti postavili konačni rezultat od 1:4.
PRILIKA PROTIV ORIJENTA
Obzirom na događanja rezultat od 1:4 je previsok i prema prikazanoj igri juniori NK Bjelovara zaslužili su puno više. Ipak, veseli činjenica što iz kola u kolo igraju sve bolje, što postižu pogotke i što više nisu uplašeni od momčadi prvoligaških veličina. Dobra prilika za naplatu sve bolje igre i dobre atmosfere juniori NK Bjelovara imaju u osmom kolu u kojem gostuju kod Orijenta koji je momčad iz sredine ljestvice, ali i momčad protiv koje se nadigravanjem može doći do povoljnog rezultata.
ALEN MRZLEČKI, trener NK Bjelovara:
– U većem dijelu utakmice bili smo ravnopravni s time što je pobjednika odlučila bolja fizička sprema Rijeke, ali i kvaliteta njihovih igrača od kojih je njih nekoliko već upisalo nastup za prvu momčad. Čestitam našim igračima na igri i na zalaganju, ali isto tako moramo popraviti igru u obrani i ne smijemo primati jeftine pogotke.
1 Lokomotiva 7 6 1 0 19
2 Dinamo 7 6 1 0 19
3 Gorica 7 5 1 1 16
4 Hajduk 6 4 2 0 14
5 Rudeš 7 4 2 1 14
6 Varaždin 5 4 1 0 13
7 Rijeka 7 2 4 1 10
8 Istra 7 1 4 2 7
9 Orijent 7 2 1 4 7
10 Sl. Belupo 6 1 3 2 6
11 Dugopolje 7 1 2 4 5
12 Šibenik 7 1 2 4 5
13 Inter 6 1 1 4 4
14 Osijek 5 0 2 3 2
15 Bjelovar 7 0 1 6 1
16 Sesvete 6 0 0 6 0