Foto – Alen Mrzlečki, trener Bjelovara

Drugi dio sezone nogometaši Bjelovara su otvorili baš onako kako se nažalost i očekivalo. Porazom. Ionako mlada momčad je tijekom zimske stanke dodatno pomlađena tako da je u subotu na gostovanju u Jelisavcu kod iskusnog Vihora platila danak neiskustvu. Poražen je Bjelovar rezultatom 3:0 s tim da je sva tri pogotka primio nakon prekida. Prva dva nakon kornera, a treći iz kaznenog udarca. Bio je to osmi poraz Bjelovara na isto toliko gostovanja odigranih u tekućoj sezoni. Prve proljetne bodove momčad Alena Mrzlečkog će tražiti u subotu kada na Gradski stadion dolazi neugodni Bedem.

Domaćini su u Jelisavcu na igralištu Korea sjajno otvorili utakmicu. Već u trećoj minuti Babec je najviši u skoku nakon kornera i Vihor vodi 1:0. Nakon početnog šoka Bjelovar je uspostavio terensku ravnotežu, stvorio je dvije ili tri solidne situacije za pogodak. No, onda je uslijedio novi šok. U 31. minuti nakon kornera s druge strane Babec sretno i spretno iz gužve po drugi put posprema loptu u Beljanovu mrežu za 2:0. Do odlaska na odmor najbliže smanjenju vodstva bili su Kuprešak i Ostrman koji previše odugovlače i šanse odlaze u nepovrat.

U osmoj minuti drugog poluvremena ili ukupno 53. Vihor dolazi do konačnih 3:0. Atlija nespretno u vlastitom kaznenom prostoru ruši M. Kubalu, a sudac Hirš prestrogo pokazuje na bijelu točku s koje je precizan Dinjar. Nakon trećeg pogotka domaćina bilo je jasno da bodovi ostaju u Jelisavcu tako da su se strasti na terenu malo primirile i do kraja utakmice više nije bilo većih uzbuđenja.

VIHOR 3 (2)

BJELOVAR 0 (0)
VIHOR: Banović, Purgar, Čaušić, M. Kubala, Jović, Babec (od 82. Vuzem), Dinjar, Šoštarić, Šulava, Vratković (od 79. Tomac), S. Kubala (od 72. Rebrina). TRENER: Igor Smoljo.

BJELOVAR: Beljan, Pranjić, Nreca, Hajdarović, Ostrman (od 79. Blažic), Kuprešak, Kolar, Šantalab, Barešić (od 49. Mamić), Nikšić (od 57. Jozić), Atlija. TRENER: Alen Mrzlečki.

JELISAVAC – Igralište Korea. SUDAC: Filip Hirš (Varaždin). POMOĆNI: Premužaj i Šprem. STRIJELCI: 1:0 Babec (3), 2:0 Babec (31), 3:0 Dinjar (53, 11m).

Alen MRZLEČKI (trener Bjelovara): Sva tri pogotka smo primili nakon prekida. Domaćini su iskoristili prednost u visini i fizičkoj snazi i na kraju im mogu samo čestitati na pobjedi. Imali smo i mi neke svoje prigode, no nismo ih realizirali. Okrećemo se sljedećem kolu u kojem ćemo biti nešto kompletniji tako da se nadamo pozitivnom rezultatu.

15. Koprivnica 16 4 3 9 27:35 15
  16. Bjelovar 16 4 2 10 23:33 14 Parovi 17. kola (9./10. ožujka): Koprivnica – Oriolik, Marsonia – Slavonija, Đakovo Croatia – Vihor, Bjelovar – Bedem, Čepin – Zrinski, Cibalia – Mladost (Ž), Sloga – Vukovar 1991, Slavija – Belišće.