BJELOVAR – Nakon ovoga poraza ću morati sjesti s klupskom upravom i vidjeti što je najbolje za NK Bjelovar. Ukoliko bi moj odlazak promijenio stvari na bolje onda sam spreman i na to – izjavio je trener NK Bjelovara nakon novog poraza od Rudara (1-2)

No, krenimo redom.

Nakon što su u prošlom kolu na Gradskom stadionu upisali poraz od rivala iz susjednih Ždralova, nogometaši Bjelovara su ovoga vikenda pred domaćim navijačima ponovno ostali praznih ruku. Naime, Rudar iz Murskog Središća je znalački iskoristio slabi dan domaće momčadi i u konačnici je zasluženo slavio rezultatom 2:1.

Nisu gosti odigrali ništa spektakularno, ali su znalački znali izvući maksimum iz ponuđenog. S druge strane Bjelovar je po prvi put u trenerskom mandatu Ante Jeličića zaigrao u formaciji 3-5-2. U jednom dijelu utakmice, prvenstveno u prvih 25 minuta, to je izgledalo vrlo dobro. Štoviše, na momente čak i odlično. Međutim, izlaskom Kuprešaka zbog ozljede i nakon primljenog izjednačujućeg pogotka, domaći nogometaši kao da su se pogubili. Nisu više uspijevali iz izigranih akcija doći do protivničkog gola, odnosno težili su ishitrenim rješenjima koja se nisu pokazala dobitnima.

Bjelovar je na samom početku utakmice izgledao sjajno, a kada je u sedmoj minuti Pranjić pogodio za 1:0 činilo se da bodovi sigurno ostaju na Gradskom stadionu. Nedugo nakon toga odličnu prigodu za povećanje vodstva imao je i Kuprešak koji odugovlači s udarcem i na kraju puca samo u blok. U 27. minuti Kuprešak je primao medicinsku pomoć uz teren što su gosti iskoristili te su brojčano nadmoćni došli do izjednačenja. Ubačaj s lijeva u pogodak glavom pretvorio je Šoltić koji je izbjegao pažnji domaće obrane. U završnici prvog dijela Kolar je imao sjajnu prigodu dovesti Bjelovar u novo vodstvo, no iz blizine je pogodio samo vratnicu.

Gosti su u nastavak susreta ušli znatno bolje, odlučnije i agresivnije. Takav pristup urodio je plodom u 63. minuti kada novi ubačaj sa strane u pogodak glavom za 1:2 pretvara visoki M. Zadravec. Kao i kod prvog pogotka gostiju obrana Bjelovara je ponovno djelovala dosta nezainteresirano, a vratar Beljan, iako je ubačaj išao u peterac, je ponovno ostao ukopan na gol crti. U završnih pola sata utakmice gosti su se malo povukli te su priliku za treći pogodak čekali iz kontri i polukontri. Bjelovar je opasno prijetio preko Hajdarovića iz prekida, te preko Nikšića i Pranjića, no rezultat se više nije mijenjao.

Kako će se nakon evidentne rezultatske krize situacija na ‘Logoru’ odvijati vjerojatno ćemo znati tokom tjedna.