NK Bjelovar 5

GNK Dinamo 4

BJELOVAR: N. Beljan, M. Jozić, J. Paranjić, Blažic, M. Rajić, S. Mamić, Đipalo (od 89. Pazdrijan), Šantalab, Kušenić (od 70. B. Senjan), L. Legčević, Barešić, TRENER: Marin Lalić

DINAMO: Klemenčić, Dojčinović (od 46. Tomašković), Jurišić (od 63. Mikulić), M. Nikolić, Leš (od 86 Ranner), Strantup, Habib, Joose, Pejić, Svržnjak, Janković (od 63. Jančić), TRENER: Albert Pobor

BJELOVAR – Gradski stadion, Gledatelja 250, SUDAC: Ivan Antunović (V. Gorica), POMOĆNICI: B. Zobenica i D. Mužar (oba V. Gorica), STRIJELCI: 0:1 Svržnjak (41), 1:1 J. Pranjić (57), PENALI: 2:1 Šantalab, 2:2 Tomašković, 3:2 Blažic, 3:3 Pejić, 4:3 Rajić, 4:3 Magdić (Beljan brani), 5:3 Pranjić, 5:4 Jančić, 5:4 S. Mamić (Klemenčić brani), 5:4 Habib (Beljan brani).

Juniori NK Bjelovara napravili su povijesni uspjeh. U četvrtfinalu HR kup natjecanja na svom drvenom Gradskom stadionu na penale su pobijedili vršnjake zagrebačkog Dinama. Utakmica je u regularnom toku završila neriješeno 1:1, no, u raspucavanju penala bjelovarski vratar Nikola Beljan uspio je obraniti udarce Magdiću i Habibu i tako svojoj momčadi donijeti veliko slavlje. Ovom pobjedom juniori NK Bjelovara plasirali su se među četiri najbolje momčadi u Hrvatskom kup natjecanju s time što za protivnika u polufinalu mogu dobiti boljeg iz susreta: Slavija (Pleternica) – Osijek, Hajduk (ST) – Istra (P) i Podravina (Ludbreg) – Lokomotiva.

Osim što su hrabro i bez trunke straha odigrali cijelu utakmicu, juniori NK Bjelovara bili su konkretnija momčad. Imali su više prilika, pogotovo u prvom poluvremenu kad su sjajnim akcijama izigrali pet – šest obećavajućih akcija, dok su Dinamovi juniori tek dva puta ozbiljnije ugrozili vratara Beljana koji je oba puta bio na visini zadatka. Dinamo je u vodstvo došao u 41. minuti i to nakon kontra napada koji je završio udarcem Jankovića koji je Beljan sjajno obranio, no, odbijenu loptu Svržnjak je pospremio u mrežu. Na izjednačenje se čekalo do 57. minute. Tada je Đipalo sjajno proigrao Pranjića koji je pokazao zašto je uz vratara Beljana zaslužio epitet najboljeg igrača utakmice. Naime, Pranjić je na lijevoj strani na sebe navukao dva dinamova igrača kojih se driblingom lakoćom oslobodio, te je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora neobranjivo poslao loptu pod prečku. U drami izvođenja penala mirniji su bili nogometaši trenera Marina Lalića. Sigurni su bili Šantalab, Blažic, Rajić, Pranjić, dok je udarac Stjepana Mamića dinamov vratar obranio. S druge strane, bjelovarski vratar Nikola Beljan obranio je pokušaj Magdića i odlučujući šut Habiba, i tom obranom je ujedno počelo i veliko slavlje na bjelovarskom ‘drvenjaku’.