Bjelovar – Moslavina 28:28

Završio je prvi krug famoznog doigravanja za ostanak u kojem se rukometaši Bjelovara nisu baš proslavili. Nakon što nisu ostvarili uspjeh i plasirali su u Doigravanje za prvaka, pa su propustili i Doigravanje za poredak, sad su planirali osvajanje prvog mjesta u Doigravanju za ostanak. Međutim, rukometaši Bjelovara su u prvom krugu ostvarili samo jednu pobjedu (Gorica 32:27), dva puta su odigrali neriješeno (Buzet 26:26, Moslavina 28:28), a pored toga dva puta su poraženi (Medveščak 31:27, Đakovo 30:26). Zbroj njihovog mučenja i patnji u prvom krugu donio im je četvrto mjesto i osvojenih 17 bodova, što je unatoč lošim rezultatima i neuvjerljivim igrama ipak značajna prednost pred petoplasiranim Medveščakom koji je trenutno na petom mjestu s 10 bodova i koji s te pozicije ispada u niži rang natjecanja. Ipak, forma bjelovarskih rukometaša je u zavidno lošem stanju tako da će ipak morati nešto poduzeti i da će morati ipak nešto i odigrati kako bi u drugom krugu osvojili barem koji bod, možda pobijediti Medveščak na svom parketu.