Terezijana, turistička, kulturna i zabavna priredba grada Bjelovara ove godine održava se od 15. do 17. lipnja. Nakon što smo vam još u travnju najavili dolazak Halida Bešlića i Hladnog piva, danas vam predstavljamo potpuni ovogodišnji program koji je bogat raznim događanjima.

 

PETAK, 15. LIPNJA

16.00 – 22.00 Park ispred zgrade Gradske uprave – Likovno udruženje Bjelovar i gosti – izložba gotovih radova i likovnih kolonija, teme vezane za lov.

17.00 Korzo – dječja predstava ”Pažnja, pažnja -dar sa neba, vanzemaljac ili beba”

17.00 – 19.00 Ulica ispred zgrade Gradske uprave – Dani Gidrana u Bjelovaru – županijska izložba Gidran pasmine konja

18.00 – 20.00 Središnji park – Klaunovska posla, predstava, dječje igre. izrađivanje figura od balona, facepainting

18.00 – 20.00 Korzo i povijesna jezgra, dvorište – kostimirani ulični nastup glazbene skupine zabavljača ‘Tko pjeva zlo ne misli’

19.00 – 20.00 Povijesna jezgra, palisade – svečano postrojavanje povijesnih postrojbi, prokaz jahačkih vještina i početak smjene straže – Povijesna postrojba ”Bjelovarski graničari Husari  1756” i ”Somogyi Huszarok Hagyomanyorzo Egyesulete, Kaposvar.

19.00 Gradski muzej Bjelovar – otvaranje izložbe ‘Carstvo divljine”, izložba umjetničkih radova na temu lova i dermo preparata autohtonih divljači – izbor iz zbirke Lovačkog muzeja, Zagreb.

20.00 Atrij Gradskog muzeja Bjelovar, promocija knjige ‘Lovački bonton’ autora Tugomira Pempera

20.00 Pozornica u povijesnoj jezgri, dvorište -Tamburaški sastav Fijaker

21:00 Paviljon – Bjelovar Fireshow

22:00 Paviljon – Hladno pivo

 

SUBOTA, 16 LIPNJA 

10.00 – 13.00 Ulica ispred zgrade Gradske uprave – izložba starodobnih vozila i tehnike

10.00 – 13.00 Povijesna jezgra, dvorište -‘Lov i ribolov’, prezentacija lova i ribolova na područu BBŽ

10.00 – 12.00 Povijesna jezgra, dvorište – nastup Rogista BBŽ i nastup tamburaškog sastava

10.00 – 22.00 Park ispred zgrade Gradske uprave – Likovno udruženje Bjelovar i gosti, izložba Gotovih radova i likovnih kolonija, teme vezane za lov i vedute grada

10.00 Korzo – dječja predstava ‘Šareni junaci, vesele rime, zgode i nezgode od ljeta do zime”

11.00 Korzo – Mađioničarska predstava čarobnjaka Tima ”Sim-Bala-Bim”

16.00 – 18.00 Ulica ispred zgrade Gradske uprave – Moto Alka, Moto klub Bjelovar

17.00 – 19.00 Pozornica u povijesnoj jezgri – dvorište, ‘Tradicija Bilogore’ – nastup kulturno umjetničkih društava s područja županije

18.30 Korzo, dječji cabaret Triola-la-la-la

19.00 – 20.00 Povijesna jezgra i centar grada – Svečana povorka u čast carice Marije Terezija, sudjeluju povijesne postrojbe, lovci, kulturno umjetnička društva i kostimirani članovi HORKUA-a ‘Golub’ na čelu s Orkestrom grada Bjelovara

20.00 Pozornica u povijesnoj jezgri, dvorište – šaljivi scenski prikaz ‘Svečani bal u čast dolaska carice Marije Terezije”, HORKUD ‘Golub’ i Bjelovarsko kazalište

21.00 Korzo, ulični performans – Vatreni show

21.00 Pozornica u povijesnoj jezgri, dvorište – modna revija savršeno spojenih etno i modernih elemenata ‘Moderni etno’.

22.00 Paviljon – koncert Halid Bešlić

 

NEDJELJA, 17. LIPNJA

10.00 Paviljon – Međunarodni dan yoge, vježbamo zajedno uz vodstvo certificiranih učitelja yoge – yoga studio ‘Namaste’

10.00 – 22.00 Park ispred zgrade Gradske uprave – Likovno udruženje Bjelovar i gosti, izložba gotovih radova i likovna kolonija, teme vezane za lov i krajobraz

10.00 Korzo – Nogogur-ciklofur, biciklistička utrka za najmlađe na biciklima bez pedala

10.00 – 13.00 Povijesna jezgra, dvorište – predavanje i savjetovanje ‘Zdravlje i košnice’ Hrvatsko apiterapijsko društvo. Slatka Bilogora – gastronomska prezentacija i degustacija tradicionalnih izvornih kolača

11.00 Povijesna jezgra, dvorište – posjet carice Marije Terezije i djece manifestaciji

11.00 Povijesna jezgra, dvorište – ‘Caričin medenjak’ izbor najboljeg medenjaka i kolača s medom

11.00 Paviljon, dječja predstava – ‘Priča za pet uz šareni svijet’

17.00 – 19.00 Bjelovarsko kazalište – predstava ‘Ružno pače’.

Ulica ispred zgrade Gradske uprave – izbor najljepših kola i smotra autohtonih hladnokrvnih konja

18.00 – 19.30 Povijesna jezgra, dvorište – MISS BBŽ za MISS Hrvatske

18.00 Korzo – dječja predstava ‘Tko donosi najljepši dar – jaje, zeko ili dinjačar’.

18.00 – 20.00 Korzo i paviljon – 1. smotra mažoretkinja – ŠPK ‘H8’ i gosti

20.00 Korzo – mađioničarska predstava čarobnjaka Tima ‘Hocus – Pocus show’

20.00 Pozornica u povijesnoj jezgri, dvorište – koncert Slavonske lole

22.00 Paviljon – koncert Učiteljice