BJELOVAR – Tri tjedna napornih treninga i pet pripremnih utakmica su iza rukometaša Bjelovara. Time su zaključene zimske pripreme trećeplasirane momčadi Prve HRL Sjever i jednog od glavnih kandidata za naslov prvaka. Čak četiri uzastopne pobjede u pripremnim susretima upisali su rukometaši Bjelovara (Viro Virovitica, Varaždin, Vidovec, Rudar), a jedini poraz doživjeli su u subotu u Velikoj Gorici gdje su od premijerligaša Gorice izgubili s visokih 22:38. Tri dana prije toga slavio je Bjelovar u Rudama. Protiv još jednog premijerligaša, Rudara, naši rukometaši su upisali pobjedu 35:34. U Rudama su briljirali Denis Tot s devet i novo pojačanje Ivan Koncul sa sedam pogodaka, dok su u Velikoj Gorici najefikasniji bili Koncul i Josip Repušić sa po četiri pogotka

S tri od četiri poluvremena u te dvije utakmice sam izuzetno zadovoljan. Pali smo u drugom poluvremenu utakmice u Velikog Gorici i tu su se domaćini rezultatski odvojili. Na poluvremenu je bilo 16:16, no u nastavku smo platili danak izostanku nekolicine igrača koji će se nakon bolesti već od ponedjeljka vratiti treninzima. Također, u tom dijelu smo dosta rotirali i napravili smo previše tehničkih pogrešaka – osvrnuo se na dvije prošlotjedne utakmice trener Privšek naglasivši da je posebno zadovoljan igrom u napadu, iako i tu još ima dosta mjesta za napredak.

U odnosu na jesenski dio sezone Bjelovar je ostao bez Špilera, Vidakovića i Žganjera, a novaci u svlačionici su Koncul, Šimunović i Taras. Koliko je Bjelovar izgubio, odnosno dobio u prijelaznom roku vidjet će se već u subotu kada u Dvoranu europskih prvaka u zaostalom susretu 11. kola dolazi Maksimir Pastela.

U cijeloj prošloj godini smo previše ovisili o Špileru, no sada to neće biti slučaj. Drugi igrači su preuzeli odgovornost i to izgleda vrlo dobro. Čini mi se da igramo brže, kompaktniji smo i raznovrsniji. Već sam ranije naglašavao da će se u prvih osam kola odlučivati prvenstvo. Zato je važno da godinu otvorimo pobjedom protiv Maksimir Pastele koja se tijekom zimske stanke pojačala s čak pet igrača. No, mi smo u toj utakmici domaćini i naravno da idemo na pobjedu. Cilj je dobiti sljedeće dvije domaće utakmice, Maksimir Pastelu i Medveščak, tako da puni samopouzdanja možemo ići na gostovanje u Ivanić Grad gdje nas čeka prvo teško gostovanje. Svjesni smo da će biti teško. No, vjerujemo da možemo pobjeđivati u kontinuitetu, a isto tako očekujem da naši izravni konkurenti ipak neće do kraja sezone držati dosadašnji kontinuitet pozitivnih rezultata – zaključuje Privšek.